Jaki termometr dla niemowlaka?

1
2264

Masz małe dziecko i zadajesz sobie pytanie- jaki termometr dla niemowlaka będzie najlepszy?

Podstawową zasadą, jaką powinieneś się kierować wybierając termometr jest fakt, iż powinno to być urządzenie bezkontaktowe, inaczej bezdotykowe. Dlaczego? Z wielu przyczyn. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo i ochronę przed przeniesieniem zakażenia. Termometry mające kontakt z powierzchnią skóry przenoszą zakażenia, a zawarte w niej czynniki mogą powodować choroby. Ważne rzeczą jest, byś ochronił dziecko, a także samego siebie przed rozprzestrzenianiem choroby. Warto zaznaczyć, że kolejny atut urządzeń bezdotykowych polega na możliwości wykonywania badania na przykład podczas snu. Termometr bezdotykowy nie powoduje lęku i niepotrzebnego stresu u dziecka. Termometry bezdotykowe są dokładne rzeczą jest by termometr był dokładny i prawidłowo mierzą temperaturę. Nie ważny jest wygląd urządzenia i dodatkowe „bajery” jak na przykład różnorodne melodyjki albo kolorowe światełka. Termometr dla niemowlaka ma po prostu być skuteczny oraz dawać nam oparcie w chwilach kryzysu, kiedy od naszej reakcji jest zależne zdrowie i leczenie malucha.

Jakie funkcje są najważniejsze?

Ważne jest abyśmy kupując termometr dla niemowlaka mieli możliwość wykorzystania go także w dodatkowy sposób, czyli abyśmy kupili urządzenie wielofunkcyjne. Co nam daje taka wielofunkcyjność? Zalet jest wiele. Zacznijmy od możliwości badania nie tylko temperatury ciała. Dzięki tej funkcji możemy: zbadać temperaturę otoczenia (np. możemy określić jak ciepło jest w kuchni, pokoju gościnnym, czy pokoju dziecka), zbadać temperaturę posiłku (np. mleka lub kaszki), zbadać wodę do kąpieli.

Kolejna zaleta to szybki pomiar. Warto pamiętać, aby szybkość pomiaru nigdy nie była jedynym kryterium. Dlaczego? Zawsze powinna być ona zestawiona z precyzją. Pomiar powinien być w 100% dokładny.

Ostatnią rzeczą jest wbudowany projektor. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie. Projektor temperatury w czasie rzeczywistym (bez opóźnienia) wyświetla temperaturę ciała albo obiektu. W tym celu wystarczy skierować termometr na badaną powierzchnię i w mniej niż 1 sekundę możemy poznać jej temperaturę. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość badania w ciemności – czyli na przykład podczas snu dziecka. Projektor wyświetla temperaturę nie tylko ciała, ale również przedmiotów, otoczenia i płynów.

Powyższe funkcje dodatkowe pozwalają nam na wygodniejsze oraz efektywniejsze wykorzystywanie termometru, zarazem ułatwiają nasze życie. Dobry termometr bezdotykowy to idealna inwestycja dla Twojego malucha, którą zrealizujesz w sklepie medycznym.

Doczytaj jeszcze: http://www.get.edu.pl/jak-zostac-fizjoterapeuta/

1 KOMENTARZ

  1. Przy wyborze termometru dla niemowlaka ważna jest wygoda użycia, nawet podczas nocy. Oraz jego dokładność. To ważne, ponieważ u małych dzieci wyższa temperatura może być groźna dla życia. Dlatego tak ważne jest by mieć sprzęt, który da nam możliwość szybkiego i poprawnego pomiaru, nawet w stresowej sytuacji jaką jest choroba niemowlaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here