Rabka Zdrój – wakacyjny raj dla dzieci

Do sanatorium w Rabce Zdroju co roku przyjeżdżają tłumy młodych ludzi, aby poprawić swój stan zdrowia i nabrać sił. Miasto oferuje także swoim małym gościom szeroką gamę zajęć sportowych, kulturalnych i artystycznych. W 1996 roku tej miejscowości przyznano nawet honorowe miano „Miasto Dzieci Świata”, w uznaniu dla starań o zapewnienie wspaniałego pobytu dla młodszych turystów.

Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się teatr lalkowy „Rabcio”, który znany jest także za granicami kraju, ponieważ regularnie bierze udział w międzynarodowych festiwalach teatralnych. Przedstawiane sztuki opierają się w dużej mierze na klasyce literatury dziecięcej, czyli znanych i popularnych bajkach. Niemniej jednak przedstawienia skomponowano w ten sposób, aby przynosiły dużo frajdy również dorosłym widzom.

Kolejną atrakcją, którą w Rabce mogą nacieszyć się mali goście jest niewątpliwie lunapark „Rabkoland”, w którym chętni szaleją na diabelskim młynie, karuzelach i torze gokartowym. Wielbiciele mocnych wrażeń wsiadają tu do szalonych kolejek i skradają się w domu wampirów. Przejażdżka „Ice Race” i przygoda na pontonie też nie uchodzą uczestnikom zabawy na sucho. Ciekawostki, które przyciągają do parku rozrywki licznych turystów to muzeum orderu uśmiechu oraz unikalny odwrócony dom.

W stolicy rzemiosła beskidzkiego nie może także zabraknąć warsztatów, na których młodzi artyści zapoznają się z technikami wytwórczymi i próbują sił w modelowaniu barwnych kwiatów z bibułki, malowaniu na szkle, wyszywaniu i rzeźbieniu w drewnie. Lekcje rękodzieła prowadzą codziennie w galerii „Pod Lilianą” doświadczeni twórcy ludowi. Lokalna kultura i sztuka stała się tu tak popularna, że żeby być konkurencyjną baza noclegowa w Rabce wykorzystuje motywy regionalne do wabienia swoich klientów.

Świetnych wspomnień dostarczy całej rodzinie wyprawa do jednego z parków linowych, w których klienci mogą skorzystać z fascynujących torów przeszkód na trasach o różnych stopniach trudności. Oprócz tego chętni korzystają z przejażdżek dorożkami po malowniczej okolicy. Miast oferuje dzieciom tyle atrakcji, że nawet ci, którzy nie korzystają z sanatorium, często właśnie tu wykupują noclegi.

Rabka Zdrój stanowi idealne miejsce na wakacji rodzinne w Małopolsce. Znajduje się tu tak wiele miejsc zaprojektowanych z myślą o dzieciach, że mali turyści nie oderwą się od rozrywek od rana, aż do wieczora.

One thought on “Rabka Zdrój – wakacyjny raj dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *