Piwniczna-Zdrój i białe szaleństwo

Planując wyjazd na południe Polski warto rozważyć atuty, którymi corocznie przyciąga zlokalizowane w powiecie nowosądeckim miasto turystyczne, Piwniczna-Zdrój. Od osiemnastu lat może się ono poszczycić tytułem uzdrowiska, co dodatkowo wzmocniło rangę miejscowości i potwierdziło jej atrakcyjność dla gości przybywających tu w celach leczniczych. Jest to również doskonałe miejsce dla osób poszukujących bliskiego kontaktu z przyrodą, entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu oraz dla pragnących poznać historię i kulturę tego niezmiernie interesującego regionu.

Piwniczna-Zdrój to nie tylko doskonałe miejsce na wakacyjne wyjazdy. Miasto odsłania swoje drugie oblicze zimą. Krajobraz zmienia się wtedy nie do poznania, a na gości czekają niedostępne latem atrakcje. Nieopodal miasta zlokalizowane są stacje narciarskie wyposażone w wyciągi krzesełkowe oraz orczykowe. Największymi centrami zimowego szaleństwa są ośrodki w Suchej Dolinie i Wierchomli Małej. Atutem drugiego z nich jest system sztucznego naśnieżania i możliwość jazdy po zmroku, dzięki zamontowaniu dodatkowego oświetlenia. Zasadniczą przewagą tych stoków nad stacjami położonymi w Tatrach jest mniejsza liczba narciarzy i brak kolejek. Amatorzy szusowania mogą poczuć się wprost zaskoczeni ilością wolnej przestrzeni dostępnej dla klientów ośrodków w Piwnicznej.

Na korzyść miasta zdrojowego przemawiają również kwestie cenowe. Wyjazd na ferie zimowe wiąże się z wynajęciem miejsc noclegowych w hotelu lub pensjonacie (sprawdź oferty noclegi Piwniczna-Zdrój). Kwota, jaką trzeba zapłacić za pokój w Piwnicznej jest znacznie niższa, niż przeciętna opłata za dobę w Zakopanem czy Białce Tatrzańskiej. Wybór uzdrowiska wiąże się z jeszcze jedną praktyczną zaletą: pozwala na uniknięcie korków, które tworzą się w rejonie Zakopanego podczas ferii i weekendowych wyjazdów.

Zwolennicy narciarstwa biegowego z pewnością nie poczują się zlekceważeni. Piwniczna-Zdrój utrzymuje i regularnie odświeża trasę biegową rozpoczynającą się w przysiółku Obidza. Miasto przygotowało około 5 kilometrów szlaków narciarskich. Ślad jest ratrakowany na przestrzeni pętli oznaczonej zielonym i niebieskim szlakiem, położonej częściowo po stronie słowackiej. Z trasy rozciągają się malownicze widoki na górskie szczyty, a duża wysokość nad poziomem morza przyczynia się do długiego utrzymywania się pokrywy śnieżnej.

Piwniczna-Zdrój to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku nie tylko latem, ale także zimą. Staje się wtedy miejscem idealnym dla narciarzy oraz spacerowiczów ceniących sobie piękno białej, mroźnej aury gór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *