Morąg i jego atrakcje

Jeżeli zdecydujemy się na odwiedziny miejscowości Morąg, to z pewnością miejscem, które warto tam zobaczyć jest pomnik pamięci Johanna Gottfrieda Herdera. Człowiek ten był wybitnym myślicielem, filozofem i etnografem. Pomnik znajduje się przy ulicy Herdera, tuż naprzeciwko miejsca, w którym w 1945 roku znajdował się jego rodzinny dom. Obecny pomnik został ufundowany przez niemieckie Ministerstwo Kultury. Został on odsłonięty w 1964 roku.

Na uwagę z pewnością zasługuje również Rozlewisko Morąskie. Jest to bardzo dobrze zachowany ekosystem bagienny. Zajmuje on powierzchnię ponad stu dwudziestu hektarów.

Koniecznie trzeba odwiedzić kościół świętych Piotra i Pawła. W kościele tym znajdują się unikatowe elementy. Należą do nich na przykład ogromny krucyfiks i rzeźbione epitafia dobroczyńców kościoła.

Morąg jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie zawiedzie. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Morąg”, a otrzymamy wiele wyników. W miejscowości znaleźć można liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne [noclegi Morąg ➨ patrz Meteor]. Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Zostając na dłużej w Morągu warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Agroturystyka Cicha Woda. Jest on usytuowany w miejscowości Kupin pod numerem 9. W ofercie obiektu znajduje się dziewiętnaście miejsc noclegowych. Obiekt oferuje jeden pokój jednoosobowy, trzy pokoje dwuosobowe, jeden pokój trzyosobowy, jeden pokój czteroosobowy oraz jeden pokój pięcioosobowy. Cena za pobyt w pokoju jednoosobowym wynosi od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych, natomiast za pobyt w pokoju dwuosobowym zapłacimy od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu złotych. Jeśli jednak zdecydujemy się na pokój trzyosobowy to musimy przygotować się na wydatek od dziewięćdziesięciu do stu złotych, natomiast za pokój czteroosobowy będziemy musieli zapłacić od stu dwudziestu do stu trzydziestu złotych, a pokój pięcioosobowy wyniesie nas sto pięćdziesiąt złotych. Każdy z oferowanych pokoi wyposażony jest w łazienkę oraz czajnik i telewizor. Do dyspozycji gości została oddana kuchnia. Na terenie, na którym został wybudowany obiekt, znajduje się miejsce parkingowe, zadaszony grill, zadaszone miejsce na ognisko, wędzarnia a także duży teren wokół domu. Z myślą o najmłodszych obiekt przygotował trampolinę i piaskownicę. Agroturystyka Cicha Woda specjalizuje się w organizacji imprez integracyjnych, pikników oraz ognisk z biesiadą. Obiekt oferuje możliwość skorzystania z całodziennego i domowego wyżywienia. Dodatkowym atutem obiektu jest jego położenie w okolicy pięknego jeziora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *