Inhalator dla niemowlaka – praktyczne wskazówki przed zakupem

Inhalacje są szczególnie często przepisywane przez lekarzy pediatrów dla najmłodszych pacjentów. Nie dzieje się tak przypadkowo: lek dostarczany drogą wziewną jest o wiele bardziej skuteczny, dzięki swojej zwiększonej wchłanialności. Niesie to za sobą wiele konsekwencji. Jedną z nich, a może nawet najważniejszą jest dawka podawanego leku. W przypadku inhalacji jest ona o wiele mniejsza niż w przypadku podania leku drogą doustną, aby wywołać taki sam efekt w obydwóch przypadkach. Podanie leku drogą wziewną nie obciąża układu pokarmowego, który u maluszków jest jeszcze szczególnie wrażliwy i dopiero się kształtuje. Ponadto, inhalację można przeprowadzić w domu, co ma olbrzymie znaczenie, jeśli chodzi o komfort: dziecko nie jest narażane na dodatkowy stres, a co więcej, może poddać się zabiegowi w ramionach kochającej rodziny zamiast przesiadywać w przychodniach oraz szpitalach, które mogą stanowić potencjalne miejsca, w których dziecko może złapać wszelakie infekcje.

Jaki inhalator dla niemowlaka?

Wielkość wytwarzanych cząsteczek

Niby oczywista rzecz, a jednak potrafi uciec w natłoku informacji, jakimi zasypują nas producenci. Dlaczego jest to takie ważne? Od parametrów technicznych będzie zależała efektywność, a co za tym idzie, skuteczność wprowadzanego leku. Od wielkości cząsteczki zależy, w którym odcinku dróg oddechowych zostanie ona wchłonięta, a różnic może być kolosalna, bo od jamy nosowej, poprzez oskrzela, oskrzeliki i na końcu pęcherzyki płucne.

Zabawny wygląd

Dziecko nie powinno się bać sprzętu do inhalacji, dlatego warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Zabawny kształt rozbudzi ciekawość małego odkrywcy, a sam zabieg będzie kolejną okazją do doskonałej zabawy!

Cena

Tańsza cena nie świadczy o tym, że sprzęt jest gorszy. Niemniej jednak warto sobie już na początku określić pełen pułap cenowy, w którym będziemy poszukiwać sprzętu dla dziecka. Znacząco ułatwi to poszukiwania wśród całej masy różnorodnych inhalatorów, jakie mamy dostępne na rynku. 

Czas pracy

Warto wybierać takie modele, które mają regulowany czas pracy. Przykładowe do zobaczenia są na https://inhalujemy.pl. Dzięki temu możemy łatwo dostosować czas trwania terapii do naszego dziecka. Warto mieć na uwadze, że dzieciom ciężko jest znieść dłuższy czas zabiegu.