Czorsztyński zamek

Czorsztyn jest niewielką miejscowością położoną w Małopolsce. Miejscowość ta należy do bardzo urokliwych miejsc w naszym kraju. W Czorsztynie znajduje się przepiękny zamek, który możemy podziwiać po dziś dzień. Zamek ten powstał w okolicach XV wieku. O miejscowości tej można odnaleźć zapisy już z okolic XIV wieku. Czorsztyn zlokalizowany jest na szlaku handlowym jaki obowiązywał wiele wieków temu. Był on więc bardzo często odwiedzany przez różne, ważne osobistości. Zamek był bardzo pięknym obiektem, który niestety został uszkodzony podczas pożaru, który miał miejsce w drugiej połowie XVIII wieku. Sto lat później zaczęto myśleć o jego odbudowie i odrestaurowaniu. Tak naprawdę różnego rodzaju prace mające na celu pozwolić cieszyć się nadal tą przepiękną budowlą, trwają ciągle. Zamek jest jak najbardziej dostępny dla zwiedzających. Z jego okolic można podziwiać przepiękną okolicę. Zamek nie jest jedyną atrakcją regionu, jednak jest jedną z największych. Warto dlatego wybrać się na wypoczynek do tej małopolskiej miejscowości. O każdej porze roku zamek prezentuje się nienagannie. Jednak przyjazd zimą można połączyć ze zwiedzaniem zamku i szaleństwem na stoku, np. w niedaleko położonej Piwnicznej- Zdroju.

Warto zaznaczyć, że w Czorsztynie jest nie najgorsza baza noclegowa. Noclegi w Czorsztynie zazwyczaj oferowane są przez gospodarstwa agroturystyczne bądź niewielkie pensjonaty. Jakość usług i standard w jakim turystom przychodzi nocować jest jednak na całkiem przyzwoitym poziomie.

Każdy, kto planuje przyjazd na urlop w okolice Czorsztyna, musi na własne oczy zobaczyć miejscowy zamek. Może odwiedzić również wiele innych atrakcyjnych miejsc, jakie znajdują się w okolicy. Warto także wspomnieć o tym, że Czorsztyn jest miejscowością położoną pomiędzy Nowym Sączem a Nowym Targiem. W pobliżu znajduje się również Szczawnica, więc miejscowość ta może być również przez turystów traktowana za świetną bazę noclegową, z której można odwiedzić i zobaczyć najciekawsze miejsca we wspomnianych już powyżej miejscowościach. Naprawdę warto więc do Czorsztyna przyjechać. Większość turystów, którzy już raz tutaj byli, chętnie powraca do tej malowniczej miejscowości. Nic dziwnego, ponieważ czorsztyński krajobraz naprawdę zachwyca i zachęca do tego, aby jeszcze nieraz tutaj przyjechać. Czorsztyńska przyroda jest jedną z lepiej zachowanych w rejonie. Z wypoczynku tutaj skorzystają nie tylko ci turyści, którzy lubią zwiedzanie zabytków, ale również ci, którzy preferują wędrówki po górskich szlakach i podziwianie przyrody.

3 thoughts on “Czorsztyński zamek

  1. Ja polecam też do odwiedzenia Nowego Sącza, miasto naprawdę się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch dekad.

  2. Turystyka tych mniejszych miejscowości z pewnością konkuruje z większymi miastami, jak np Kraków, a z pewnością jest o wiele taniej – np w kwestii noclegów – i do tego zobaczyć można wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *