Co warto zobaczyć w Międzygórzu?

Położone u podnóża Śnieżnika Międzygórze jest niezwykle uroczą miejscowością. Wieś ma charakter uzdrowiskowy. Piękne lasy, czyste powietrze, górskie krajobrazy oraz brak tłumów sprawiają, że pobyt w tym miejscu pozwala solidnie odpocząć. Entuzjaści aktywnego wypoczynku znajdą tutaj wiele ciekawych propozycji na spędzenie czasu. Górskie wędrówki i wycieczki rowerowe są możliwe dzięki licznym szlakom turystycznym. Bogata baza noclegowa, dostępna pod adresem http://meteor-turystyka.pl/noclegi,miedzygorze,0.html, zapewni nam wygodne warunki na cały pobyt. Liczne punkty gastronomiczne uświetnią nasze wakacje.

Rezerwat krajobrazowy „Wodospad Wilczki” jest miejscem, które warto odwiedzić, będąc w Międzygórzu. Rzeka Wilczka tworzy wspaniały wodospad, drugi co do wielkości w Sudetach. Dalej płynie wąskim wąwozem, otoczonym lasem oraz skałkami. W rezerwacie czeka na nas wiele niezwykle malowniczych krajobrazów. Wodospad i wąwóz można dokładnie obejrzeć. Znajdziemy tutaj wygodny mostek oraz tarasy widokowe.

Miłośnicy górskich wypraw spełnią swoje pasje w Międzygórzu. Fascynującym miejscem, które trzeba zobaczyć jest Sanktuarium „Maria Śnieżna” na górze Iglicznej. Z Międzygórza można dotrzeć tutaj aż trzema szlakami. Budowla składa się z jednonawowej konstrukcji. Kościółek posiada dobudowane soboty. Urocza świątynia posiada wiele cennych dzieł sztuki sakralnej w swoim wnętrzu. Warto zobaczyć między innymi Pietę z XVIII wieku, Ukrzyżowanie z 1780 roku oraz Matkę Boską z Dzieciątkiem z 1750 roku. Kościół zdobią także piękne malowidła na sklepieniu, witraże oraz polichromie.

Kościół Świętego Krzyża to interesująca świątynia w Międzygórzu. Została wybudowana w 1911 roku z kamienia polnego. Budowla reprezentuje styl neoromański. Portal wejściowy wykonano z kamienia piaskowego. Kościół Świętego Krzyża dobrze wpisuje się w otaczający krajobraz. Najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika jest Śnieżnik, o wysokości 1426 m n.p.m. Bezleśny szczyt jest porośnięty ciekawą roślinnością typu subalpejskiego. Górska wędrówka będzie przyjemna, nie spotkamy tutaj tłumów. Możemy cieszyć się niesamowitymi widokami w spokoju.

Baza noclegowa Międzygórza robi wrażenie. Znajdziemy tutaj wiele propozycji. Schronisko PTTK „Na Śnieżniku”, pensjonaty, domy wczasowe, pokoje gościnne – różne noclegi Międzygórze oferuje swoim gościom. Bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce i to na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *