Bieszczady i Połoniny

Gdy szukamy miejsca w Polskich górach na odpoczynek, w którym ma być cisza, spokój i z dala od tłumów turystów, wybór nasz zapewne padnie na Bieszczady, góry na południu Polski rozciągające się swoim pasmem do wschodniej granicy kraju. Jeszcze do niedawna panował pogląd, iż są to najdziksze góry, w które ciężko wybrać się bez towarzysza podróży czy też dojechać bez samochodu. Często określano je jako góry z dala od cywilizacji.

W Bieszczadach odnajdziemy malownicze rozległe połoniny. Pośród maleńkich schowanych między górami miasteczek, odnajdziemy bazę noclegową, która w zupełności zaspokoi nasze oczekiwania i zapewni, że zaplanowany wypoczynek będzie należał do udanych [sprawdź na: meteor-turystyka.pl]. Wiele ośrodków wczasowych, pensjonatów położonych właśnie w Bieszczadach zapewni nam niespotykany nigdzie w kraju wysoki standard usług noclegowych i atrakcji oferowanych na miejscu. To właśnie w Bieszczadach na terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych w Arłamowie (Jamna Góra) powstał jednej z najbardziej luksusowych kompleksów hoteli w Polsce.

Bieszczady to nie tylko góry, to także 25 kilometrowej długości Jezioro Solińskie, powstałe po spiętrzeniu wód rzek Solinki i Sanu, gdzie corocznie przybywają tłumy turystów, by w tym miejscu spędzić swój odpoczynek nad wodą. Przebywając w Bieszczadach atrakcją w okresie letnim jest przejazd kolejką wąskotorową – Bieszczadzką ciuchcią, który to chociaż na chwilę pozwoli poznać piękno krajobrazu tych okolic. Kolejka bieszczadzka kursuje na kilku trasach. Podróż warto rozpocząć w miejscowości Majdan koło Cisnej, która stanowi doskonały punkt noclegów w Bieszczadach. Bieszczady to także teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego, na którym odnajdziemy przeszło 130 kilometrów wytyczonych tras: ścieżek przyrodniczych i szlaków turystycznych. Decydując się na urlop w tych polskich górach, zapewnimy sobie nie tylko spokój, ciszę, ale przede wszystkim poznamy piękno przyrody i na długo zachowamy krajobrazy bojkowskich wiosek, a być może na połoninach podczas naszych wędrówek spotkamy zielone bieszczadzkie anioły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *